طرز تهیه شیرینی پای کدو حلوایی

دسته بندی : آشپزی

طرز تهیه شیرینی پای کدو حلوایی

در این مطلب برای شما عزیزان طرز تهیه شیرینی پای کدو حلوایی را آماده کرده ایم که در ادامه میتوانید مشاهده نمایید.

طرز تهیه شیرینی کدو حلوایی

طرز تهیه شیرینی پای کدو حلوایی

مواد لازم پای کدو حلوایی

کدو حلوایی ۱ کیلوگرم
آرد ۲۵۰ گرم
کره ۱۸۰ گرم
شکر قهوه ای ۱۵۰ گرم
خامه ۱۶۰ میلی لیتر
آب سرد ۶۰ میلی لیتر
تخم مرغ ۲ عدد
پودر قند برای تزیین
پودر دارچین برای تزیین
خامه فرم گرفته برای سرو

طرز تهیه شیرینی کدو حلوایی

طرز تهیه پای کدو حلوایی

کره سرد را خرد کنید و با آرد مخلوط کنید، این کار را با همزن برقی انجام دهید تا کره یکدست تر شود و سپس آب سرد را اضافه کنید. خمیر به دست آمده را بر روی سطحی صاف قرار دهید و باز کنید تا قطر آن حدود نیم سانتی متر شود. قالب شیرینی به قطر ۸٫۵ سانتی متر را بر روی خمیر بگذارید و ۲۴ دایره از آن درآورید. در صورتی که تعداد ۲۴ عدد کمتر شد می توانید خمیرهای اضافه را جمع کنید و باقیمانده را استفاده کنید.
خمیرها را کف قالب های پای با قطر ۸ سانت قرار دهید و روی خمیرها را با سلفون یپوشانید و حدود نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا استراحت کنند.
پوست کدو حلوایی را گیرید و خرد کنید. درون طرفی کمی آب بریزید و روی شعله متوسط قرار دهید. در حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بگذارید روی حرارت بماند تا کدوها نرم شوند و آب آن تبخیر شود. کدو را له کنید و بگذارید تا خنک شود.
دمای فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار دهید. خامه و تخم مرغ را با هم بزنید. شکر و کدوهای له شده را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. مخلوط را روی خمیرها تقسیم کنید و حدود ۲۵ دقیقه در فر قرار دهید. بعد از پختن و خنک شدن روی آنها پودر قند و پودر دارچین و یا خامه فرم گرفته بریزید و میل نمایید.

طرز تهیه شیرینی کدو حلوایی

طرز تهیه شیرینی پای کدو حلوایی

برچسب ها :
اشتراک گذاری مطلب

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به میهن دی می باشد