طرز تهیه کیک شکلاتی فندقی

دسته بندی : آشپزی

طرز تهیه کیک شکلاتی فندقی

در این مطلب برای شما عزیزان طرز تهیه کیک شکلاتی فندقی را آماده کرده ایم که در ادامه میتوانید مشاهده نمایید.

طرز تهیه کیک شکلاتی فندقی

طرز تهیه کیک شکلاتی فندقی

مواد لازم برای کیک شکلات فندقی

شکلات تلخ ۱۰۰ گرم
تخم مرغ ۲ عدد
فندق ۵۵ گرم (نصف پیمانه)
خامه سفت ۱۲۵ میلی لیتر (نصف پیمانه)

مواد لازم برای مرنگ شکلات

سفیده تخم مرغ ۳ عدد
کره ۱۲۵ گرم + مقداری برای چرب کردن ظرف
شکر ۱۰۰ گرم (نصف پیمانه)
آرد مخمر دار ۷۵ گرم (نصف پیمانه)
پودر کاکائو، الک شده ۲ قاشق غذاخوری
کرم شکلات فندقی ۱۰۰ گرم (یک سوم پیمانه)
شکر ۱۵۵ گرم (سه چهارم پیمانه)
شکلات تلخ ذوب شده ۱۰۰ گرم

طرز تهیه کیک شکلاتی فندقی

طرز تهیه کیک شکلات فندقی

در ابتدا دمای فر را روی ۱۶۰ درجه قرار دهید. یک ظرف فلزی با اندازه ۲۲ سانتی متر انتخاب کنید و تمام آن را با کره چرب کنید و سپس با کاغذ روغنی بپوشانید. با این کار کیک شما به ظرف نمی چسبد.
کره و شکلات را به صورت تکه های درشت خرد کنید و درون ظرفی مناسب بریزید که مقابل گرما، مقاوم باشد. کتری تا نصف از اب پر کنید و روی حرارت زیاد قرار بدهید. وقتی آب جوش خورد، ظرف حاوی شکلات و کره را روی دهانه کتری قرار دهید. باید دقت کنید که ظرف با آب درون کتری تماس پیدا نکند. شکلات و کره را هم بزنید تا ذوب شوند و با هم خلوط شوند. سپس شکلات و کره را از روی حرارت برداید و ۵ دقیقه منتظر بمانید تا خیلی آرام سرد شوند.
تخم مرغ ها را خوب هم بزنید. مایع تخم مرغ را به ترکیب کره و شکلات اضافه کنید و هم بزنید. فندق ها را به صورت ریز خرد کنید و با شکر و آرد و پودر کاکائو به ترکیب شکلات و تخم مرغ اضافه کنید.مواد را خوب به هم بزنید تا ترکیبمان یکدست شود. مایه کیک را درون ظرف فلزی بریزید و در حدود ۳۵ دقیقه درون فر بگذارید. بعد از این زمان یک چنگال در کیک فرو کنید. اگر محتویات به چنگال بچسبد کیک هنوز نپخته است و اگر نچسبید کیک پخته است.
برای تهیه مرنگ شکلات در ابتدا باید سفیده های تخم مرغ را با همزن برقی به هم بزنیم تا پف کند. به ارامی شکر را اضافه کنید. باید در هر ززمان یک قاشق غذاخوری شکر اضافه کنید. این مواد را خوب بهم بزنید.
دمای فر را روی ۲۰۰ درجه سانتی گراد قرار دهید. ترکیب غلیظ شکر و تخم مرغ را که یکدست شده به دو قسمت تقسیم کنید. نصف شکلات ذوب شده را به نیمی از آن اضافه کنید و خوب هم بزنید و آن را روی کیک بریزید.این کار را دوباره تکرار کنید و باقیمانده مرنگ تخم مرغ و شکر را با باقیمانده شکلات ذوب شده، مخلوط کنید و بر روی کیک بریزید. مایه کیک را به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه درون فر قرار دهید تا کرم، خودش را بگیرد.
شکلات و خامه را در یک ماهیتابه کوچک با هم مخلوط کنید و در حدود ۳ دقیقه روی حرارت ملایم بگذارید تا نرم شوند. حدود ۵ دقیقه صبر کنید تا غلیظ و سرد شود و آن را روی کیک بریزید.

 

برچسب ها :
اشتراک گذاری مطلب

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به میهن دی می باشد